Вимір опору ізоляції електромережі - Вогнеборець Плюс

ВИМІР ОПОРУ ІЗОЛЯЦІЇ МЕГОММЕТРОМ

Компанія “Вогнеборець Плюс” пропонує послугу проведення вимірювання опору ізоляції. Це одна з основних послуг нашої компанії і ми можемо бути впевнені в якості сервісу, що надається. А тепер більш детально розповімо, що вона є і як саме проводиться замір опору ізоляції.
Перш ніж вимірювати, треба переконатися, що на об’єкті, що випробовується, немає напруги, ретельно очистити ізоляцію від пилу і бруду і на 2 – 3 хв заземлити об’єкт для зняття з нього можливих залишкових зарядів. Виміри опору проводяться, коли положення стрілки приладу стійке. Для цього необхідно швидко, але рівномірно обертати ручку генератора. Опір ізоляції визначається показанням стрілки приладу мегомметра. Після закінчення вимірювань об’єкт, що випробовується, необхідно розрядити. Для приєднання мегомметра до апарату або лінії, що випробовується, слід застосовувати роздільні проводи з великим опіром ізоляції (зазвичай не менше 100 МОм).

Сам мегомметр перед тим, як використовувати у вимірах, теж потрібно перевіряти — перевірити показання приладу за шкалою розімкнених і короткозамкнених проводів.
У першому випадку стрілка повинна знаходитись біля позначки шкали «нескінченність», у другому — біля нуля.

Для того щоб на показання мегомметра не впливали струми витоку по поверхні ізоляції, особливо при проведенні вимірювань у сиру погоду, мегомметр підключають до об’єкта, що вимірювається з використанням затиску Е (екран) мегомметра. За такої схеми вимірювань струми витоку по поверхні ізоляції відводяться в землю, минаючи обмотку логометра.
Значення опору ізоляції великою мірою залежить від температури. Опір ізоляції слід вимірювати при температурі ізоляції не нижче +5С, але є винятки, про які написано в спеціальних інструкціях. Якщо температура нижча за необхідну, результати можуть не відповідати дійсності.

Щоб замовити вимірювання опору ізоляції, потрібно зателефонувати за будь-яким із вказаних на сайті телефонів. Наші спеціалісти нададуть вам всю необхідну інформацію, а технічні спеціалісти проведуть усі необхідні виміри.