Навіщо проводити вимір опору ізоляції - Вогнеборець Плюс

Навіщо проводити вимір опору ізоляції - Вогнеборець Плюс

Однією з наших основних послуг є вимірювання опору ізоляції. І в цьому матеріалі ми розповімо про важливість проведення регулярних вимірювань, і для чого вони взагалі потрібні.
Слід зазначити, що надійність і безперебійність роботи електроустаткування забезпечується з допомогою безлічі параметром, однією з найважливіших є якість ізоляції.

Вимір опору ізоляції дозволяє забезпечити безпечне використання та роботу електрообладнання, забезпечуючи ефективну експлуатацію всієї системи енергопостачання. Можна сказати, що періодичні виміри опору ізоляції запобігають виникненню аварій та поломок, які можуть призвести до зупинки робочого процесу.

Ізоляція в силовому кабелі або дроті живильному електроніку забезпечує поділ різних по полярності жил один від одного. Дуже часто як матеріал для ізоляції проводів використовуються просочений спеціальним складом папір або гума, гнучкий пластик. Вибір матеріалу ізоляції часто залежить від місця використання кабелю, але не впливає на його основні функції. Перевірка ступеня захисних властивостей ізоляції проводиться за допомогою спеціального вимірювального приладу, який вимірює опір ізоляції у проводах або кабелях.

Під значенням слова «опір» потрібно розуміти здатність матеріалу, з якого виготовлена ізоляція, чинити опір електричному струму, що протікає по жилах дроту. У процесі діагностування електричних та електронних схем вимірювання показників опору ізоляції є одним з найважливіших параметрів.

Стан ізоляції проводів дуже впливає на якість електропостачання в цілому. Пропускна здатність та довговічність роботи кабелю залежить від матеріалу ізоляції та його якості, а також від того стану, в якому вона знаходиться.

Перед тим, як ввести в експлуатацію електроустаткування всі кабелі піддають всіляким перевіркам на опір їхньої ізоляції. Такі перевірки відбуваються як на заводі-виробнику, так і безпосередньо на місці монтажу. Ретельна та багаторазова перевірка відіграє не останнє значення, тому що при транспортувальних роботах кабель може піддаватися механічним впливам, внаслідок яких порушується ізоляція. У результаті такий кабель категорично не можна використовувати.

Після того, як буде здійснено монтаж кабелю, необхідно вимірювати опір його ізоляції. Якщо виявляться слабкі місця та пошкодження, потрібно оперативно їх ліквідувати, після чого знову провести замір опору.

Щоб замовити послугу вимірювання опору ізоляції, звертайтесь за вказаними телефонами:

097-197-99-83 097-448-45-28