Експертиза пожежної безпеки - Вогнеборець Плюс

Експертиза пожежної безпеки - Вогнеборець Плюс

Експертиза з пожежної безпеки – – це один із способів з’ясувати, наскільки конкретна будівля відповідає стандартам пожежної безпеки. Після експертизи власнику об’єкта дається висновок, що його структура безпечна. У разі порушень експерти дають поради щодо їх усунення.

Навіщо проводити експертизу пожежної безпеки?

Звичайно, якщо ви знаєте всі 100 000 стандартів пожежної безпеки, ви можете спробувати самостійно оцінити стан свого об’єкта і не боятися перевірок Міністерства надзвичайних ситуацій. Але краще, коли завдання професійно вирішуються компетентними фахівцями, які знають специфіку певної сфери діяльності.

Фахівці компаній, які мають ліцензію на надання таких послуг, повинні провести експертизу або аудит пожежної безпеки. Під час експертизи виявляються загрози, які впливають на безпеку життя та здоров’я людини, безпеку майна та інші аспекти. Після завершення аудиту фахівці можуть рекомендувати певні заходи, які можуть підвищити пожежну безпеку обстежуваного об’єкта.

Як проводиться аудит пожежна безпека?

Експертиза з пожежної безпеки проводиться в кілька етапів:
1 ) Вивчення документації на об’єкт.
На цьому етапі фахівці оцінюють проектну та виконавчу документацію, дизайнерські та архітектурні рішення, перевіряють сертифікати на оздоблювальні матеріали.

2 ) Огляд будівлі.
Під час огляду оцінюється правильна установка систем протипожежного захисту та їх сучасний стан, структурні особливості будівлі, визначаються загрози для людей та матеріальні цінності.

3 ) Підготовка акта перевірки.
Акт перевірки складається на основі інспекції. Цей документ містить зафіксовані порушення вимог пожежної безпеки.

4 ) Розрахунок пожежного ризику.
Після вивчення найнебезпечніших сценаріїв пожежі та її факторів аналізується процес евакуації з будівлі. Важливо, щоб у пожежі всі в будівлі могли вийти з нього швидко і безперешкодно.

5 ) Складання рекомендацій.
Якщо під час експертизи пожежної безпеки виявлено порушення та розрахований ризик пожежі високий, експерти дають рекомендацію щодо вжиття заходів, дотримання яких забезпечить належний рівень пожежної безпеки об’єкта.

Що робити з обстеженням пожежної безпеки?

Після того, як ви виконаєте всі рекомендації щодо забезпечення пожежної безпеки вашого об’єкта, вам буде надано висновок щодо оцінки пожежної небезпеки. Це буде свідченням безпеки закладу для людей. Висновок повинен бути зареєстрованийі з моменту реєстрації висновку контролюючий орган не буде відвідувати ваш об’єкт з чеками протягом 3 років.