Вогнезахисна обробка дерева, металу, тканин - Вогнеборець Плюс
Вогнезахист конструкцій з дерева
Вогнезахист конструкцій з дерева досягається шляхом спеціального оброблення, просочення спеціальною рідиною, облицювання дерев’яного матеріалу, виробів, конструкцій з дерева.
Для цього використовують сертифіковану в Україні вогнезахисну рідину або вогнезахисну речовину (суміш, фарбу, штукатурку, штучні вироби або рулонний (листовий) матеріал), яка, завдяки своїм властивостям, забезпечує вогнезахисну ефективність.
Вогнезахист конструкцій з дерева проводиться кожним підприємством за вимогою пункту 2.5 з Правил протипожежної безпеки в Україні, виключенням є приміщення 5-го ступеня вогнестійкості. Елементи з дерева покриттів на горищі (лати, крокви) повинні бути оброблені вогнезахисними засобами, що забезпечують першу групу захисної ефективності. Необхідність оброблення вогнезахисними засобами елементів з дерева та інших дерев’яних конструкцій будинку визначається нормативами, залежно від видів будівель. Основним документом, який регламентує проведення вогнезахисних операцій є Наказ МВС 26.12.2018 No 1064 за назвою «Правила з вогнезахисту».
Порядок встановлення пожежною компанією «Нова пожежна система» вогнезахисту конструкцій з дерева на підприємстві:
Крок 1
Розробка проекту вогнезахисту конструкцій з дерева і його узгодження з замовником.
Крок 2
Проведення діяльності стосовно вогнезахисту.
Крок 3
Перевірка вогнезахисної відповідності нормам безпеки за допомогою комісії, в яку входять виконавець, замовник, орган з оцінки техногенної та пожежної безпеки.
Крок 4
Передача проекта і акту перевірки нормативної відповідності безпеці вогнезахисту замовнику.
Нормативи до вогнезахисної компанії:
- Документ від ДСНС по наданню послуг і виконанню робіт, спрямованих на припинення пожежі.
- Документ відповідності технічно-матеріальної бази нормам протипожежної безпеки.
- Документ відповідності технічно-матеріальної бази нормам законодавства про охорону праці.
- Документ про проходження лекцій по висотним роботам.
Вогнезахисні норми стосовно конструкцій з дерева:
- Використання сертифікованої в Україні вогнезахисної рідини.
- Відповідність підготовленого проекту нормам інспекторів від ДСНС, будівельним вимогам, законодавчим актам та Наказу від МВС 26.12.2018 No 1064 під назвою «Правила з вогнезахисту».
Протипожежна компанія «Нова пожежна система» забезпечує безпеку конструкцій з дерева під ключ, а саме: розробка проекту, проведення вогнезахисту конструкцій з дерева та узгодження з актами перевірки нормативної відповідності проведення вогнезахисту.
Вогнезахист конструкцій з металу
Вогнезахисне обробляння конструкцій з металу обов’язково входить в тривалу експлуатацію, тому що сприяє безпеці та надійності будь-якої споруди.
Металеві основні частини конструкцій можуть деформуватися і втрачати несучу здатність в результаті дії високих температур. Оскільки каркаси з металу застосовуються в багатьох будівельних сферах, дотримання нормативів оброблення конструкції з металу проти пожежі та використання сертифікованих методів для оброблення є обов’язковим та виконується відповідно до таблиці 1 ДБН В 1.1-7:2016.
Методи вогнезахисту конструкцій з металу.
Способи вогнезахисту умовно класифікуються на:
- Теплоізоляційний метод. Конструкції з металу облицьовуються чи обробляються цеглою чи іншими конструкціями і матеріалами, плитами, чи обштукатурюються особливими сумішами.
- Реактивний метод. Обробка здійснюється сумішами (фарбами), які містять спеціальні добавки, наприклад, графіт (який розширюється під високими температурами) або поліфосфати.
- Пасивний протипожежний метод – це метод додаткової обробки елементів з металу різними сумішами чи установлення теплоізоляційних облицювальних конструкцій з металу. Ефективність таких металевих конструкцій засновується на використанні їх теплофізичних властивостей, а при використанні реактивних методів ефективність досягається покриттям, яке спучується в результаті дії високої температури та утворює коксовий прошарок. Цей прошарок виконує пожежозахисну функцію.
Ліміт вогнестійкості металевих конструкцій.
Ліміт вогнестійкості конструкцій з металу є основним показником витривалості металевих конструкцій до високої температури. Цей ліміт можна визначити тривалістю періоду, який починається зі старту впливу вогню під стандартним тепловим режимом, а закінчується – настанням граничного стану металевих конструкцій.
Ось які граничні стани можуть бути:
- Зникнення несучої металевої можливості (R). До неї відноситься занепад конструкції, деформування металу – прогини.
- Зникнення металевої міцності (E). Виникнення дір та отворів, діаметром 25 мм або більше. Тривалістю виникнення полум’я на конструкції з металу є 10 с. Виникнення загорянь або тління.
- Зникнення теплоізолюючої металевої можливості (I). Виникає внаслідок збільшення середньої температури поверхонь, які не нагріваються.
Поділ конструкцій з металу на вогнестійкі групи відбувається в залежності від нормативних граничних станів.
Порядок встановлення пожежною компанією «Нова пожежна система» вогнезахисних систем для конструкцій з металу на підприємствах:
Крок 1
Розробка проекту захисту конструкцій з металу та узгодження проекту з замовником.
Крок 2
Виконання обробки конструкцій з металу антикорозійним грунтом (покриттям).
Крок 3
Проведення діяльності, спрямованої на вогнезахист конструкцій з металу.
Крок 4
Скликання комісії, спрямованої на перевірку відповідності вогнезахисної діяльності нормам пожежної безпеки. В склад комісії входять виконавець, замовник, орган з оцінювання відповідності нормам техногенної та пожежної безпеки.
Крок 5
Передача проекту та акту по відповідності нормам безпеки з вогнезахисту конструкцій з металу замовнику.
Нормативи до вогнезахисної компанії конструкцій з металу:
- Документ від ДСНС в Україні про проведення протипожежної діяльності, надання різних протипожежних послуг.
- Документ відповідності технічно-матеріальної бази нормам протипожежної безпеки.
- Документ відповідності технічно-матеріальної бази нормам законодавства по охороні праці.
- Документ про отримання лекцій по висотним роботам.
Нормативи до вогнезахисту металевих конструкцій:
- Використання сертифікованої в Україні вогнезахисної рідини.
- Відповідність розробленого проекту нормам інспекторів від ДСНС, будівельним вимогам, законодавчим актам в Україні та Наказу від МВС 26.12.2018 No 1064 за назвою «Правила з вогнезахисту».
Протипожежна компанія «Вогнеборець Плюс» забезпечує пожежну безпеку конструкцій з металу під ключ, а саме: розробка проекту, проведення вогнезахисту конструкцій метала та узгодження з актами перевірки нормативної відповідності проведення вогнезахисту.
Звертайтесь за телефонами, вказаними на сайті для консультації та замовлення.
+38 (097) 197 99 83,
+38 (066)-353-44-26,
044 296 37 88